Haber

Bıçakla Tehdit Ettiler: Markete Götürüp Alkol ve Kuruyemiş Aldırdılar

Adana’da iki kişi, parkta yürüyüş yapan 20 yaşındaki Ömer A.’yı bıçakla tehdit edip, cep telefonunu gasbetti.  Yanındaki arkadaşı 21 yaşındaki Mehmet Emin R.’yi  ise markete götürüp, zorla içki ve kuruyemiş aldırdı. Şüpheliler yakalanıp, tutuklandı.

Markete götürüp, zorla içki ve kuruyemiş satın aldırdılar

Olay, 14 Kasım günü saat 21.00 sıralarında Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi’ndeki Atatürk Parkı’nda meydana geldi. Parkta buluşup, yürüyüş yapan Ömer A. ile arkadaşı Mehmet Emin R.’nin gerisinden iki kişi yaklaştı. Şüphelilerden biri cebinden çıkardığı bıçakla Ömer A.’yı tehdit edip, cep telefonunu aldı. Şüpheliler, Mehmet Emin R.’yi ise yolun karşısındaki markete götürüp, zorla içki ve kuruyemiş satın aldırıp, bölgeden ayrıldı. O anlar marketin güvenlik kamerasına yansıdı.

İşte o anlar

Şahısların hırsızlık ve uyuşturucu husus ticareti hatalarından çok sayıda kaydı bulundu

Arkadaşların ihbarı üzerine Gasp Ofis Amirliği grupları, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Güvenlik kamerası imgelerini inceleyen polis, şüphelilerin hırsızlık ve uyuşturucu unsur ticareti cürümlerinden çok sayıda kaydı bulunan 28 yaşındaki Volkan Özhan ile 27 yaşındaki Bilal Şen olduğunu tespit etti. Eşkalleri doğrultusunda bölgede arama yapan gruplar, saatler sonra şüphelileri parkta içki içerken yakaladı. Yapılan üst aramasında Şen’in üzerinde olayda kullandığı bıçak ile gasbettiği cep telefonu ele geçirildi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Volkan Özhan ile Bilal Şen, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şüphelilerin gasbettiği cep telefonu ise Ömer A.’ya teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu